FACEBOOK
I COOKIES/POLITYKA PRYWATNOŚCI | ZALOGUJ ADMIN |
© ZOJKA-APARTAMENTY 2021 

www.zojka-apartamenty.pl

NIP: 9570232574

Porównanie:

Najem krótkoterminowy: przy założeniu: obłożenia 25 dni w miesiącu (poza sezonem wakacyjnym)*, pozyskania wszystkich rezerwacji poprzez portal rezerwacyjny typu booking.com i średnią ceną czynszu najmu za pobyt za 1 dobę dla 2 osób 180 zł  brutto (od kwoty tej należy odjąć podatek VAT (8%), prowizję firmy 19% i prowizję dla portalu rezerwacyjnego od 12% oraz miesięczne opłaty eksploatacyjne mieszkania np. 450 zł):

Opcja MAX: 167 zł netto - 22 zł prowizji portalu - 32 zł prowizji firmy = 114 zł za dobę
tj. 2835 zł miesięcznie - 450 zł opłaty = 2385 zł miesięcznie dla Właściciela.

*przy założeniu dla miesięcy sezonu wakacyjnego: średnia cena czynszu najmu za pobyt za 1 dobę dla 2 osób 300 zł  brutto: przychód w miesiącach wakacyjnych będzie wynosić dla Właściciela w Opcji MAX = 4275 zł miesięcznie. 
W opcji MINI: prowizja firmy wynosi do 9 % wartości najmu, nie więcej niż 50 zł prowizji od pozyskanej rezerwacji.
Najem długoterminowy: przy założeniu: stałej kwoty czynsz najmu 2000 pln brutto miesięcznie (opłaty eksploatacyjne mieszkania ponosi najemca) oraz 8% prowizji firmy = 1840 zł miesięcznie dla Właściciela.

 

 

Powyższe wyliczenia są: przykładowe i oparte na powyższych założeniach, dotyczą opłat za pobyt w kawalerce w dobrym standardzie i atrakcyjnej lokalizacji, kwoty zaokrąglono do pełnych zł. Nie uwzględniano rozliczenia podatkowego.

Podstawą do obliczenia prowizji firmy i czynszu najmu dla Właściciela w najmie krótkoterminowym jest różnica pomiędzy przychodami za pobyt netto a kosztami prowizji portali rezerwacyjnych. Za rezerwacje pozyskane poza portalem typu booking.com nie pobiera się prowizji portalu, przez co czynsz najmu będzie wyższy. 

Co wybrać?

Na to pytanie nie ma uniwersalnej dla wszystkich właścicieli i wszystkich typów nieruchomości odpowiedzi. Wybór optymalnej opcji zależy od wielu czynników. Kluczowe są tu oczekiwania
i potrzeby Właściciela oraz cechy nieruchomości - głównie jej lokalizacja i standard.
W zależności od cech danej nieruchomości, wyniki finansowe dla obu typów najmu mogą być dla dużej grupy mieszkań bardzo zbliżone. Może się okazać, że dla danej lokalizacji nieruchomości, korzystniejsze będzie wiązanie dwóch metod wynajmu dla różnych okresów w roku. Szczegółowe porównanie zyskowności z wynajmu krótkoterminowego
i długoterminowego wymaga zestawienia na poszczególne miesiące i dokładnej analizy popytu - podaży. Najem długoterminowy zapewnia stały z góry określony dochód miesięczny. Najmem krótkoterminowy może wygenerować wyższy dochód niż najmem długoterminowy, zwłaszcza gdy nieruchomość cechuje się wyższym standardem i znajduje się w atrakcyjnej turystycznie lub biznesowo lokalizacji. Kurorty nadbałtyckie, przeżywają oblężenie turystów w okresie wakacyjnym, duże miasta, takie jak Gdańsk - mają szansę prowadzenia działalności noclegowej przez cały rok. O ostatecznym wyborze formy najmu zawsze przesądzają priorytety Właściciela i parametry nieruchomości
W zakresie najmu krótkoterminowego oferujemy współpracę całoroczną lub sezonową oraz opcję najmu mieszanego, kierowaną głównie dla Właścicieli nieruchomość, którzy chcą zwiększyć przychód z najmu w okresie wakacyjnym.

To najem nieruchomości na doby: jedną, kilka lub kilkanaście nocy. Taki sposób wynajmowania nieruchomości jest realną i coraz bardziej popularną alternatywą dla hoteli. Rezerwacji pobytów noclegowych Goście (najemcy) dokonują obecnie przede wszystkim za pośrednictwem portali internetowych dającym olbrzymi wybór mieszkań do najmu na krótki termin. Międzynarodowe portale rezerwacyjne (np. booking, airbnb, hotels.com) umożliwiają oferowanie mieszkań do wynajmu niezliczonej ilości osób i pozyskanie Gości z całego świata. Z najmem krótkoterminowym wiąże się obowiązek prowadzenia działalności gospodarczej oraz wyższe koszty obsługi, które dotyczą głównie rozliczania pobytów, formalności i czasu, który trzeba poświęcić na przygotowywanie nieruchomości na częste pobyty Gości oraz ich obsługę. W naszej ofercie posiadamy opcję MAX, dzięki której wyręczymy Właściciela mieszkania we wszystkich czynnościach związanych z obsługą najmu krótkoterminowego. Proponujemy także opcję MINI w której w obsługę najmu angażuje się sam Właściciel nieruchomości co podnosi rentowność przedsięwzięcia wynajmu mieszkania. Dodatkowo oferujemy opcję MIX, dzięki której Właściciel nieruchomości w okresie wakacyjnym może uzyskać znacznie wyższe przychody niż w pozostałym okresie najmu długoterminowego.

Dla jakich nieruchomości?:

 • położonych w atrakcyjnej lokalizacji - centrum miasta lub jego okolice, bliskość atrakcji turystycznych lub centrów biznesowych.

 • wyższy standard mieszkania.

 • wyposażenie mieszkania (w pełni wyposażona kuchnia i łazienka, wygodne łóżka, TV oraz szybkie i sprawne Wi-Fi).

W najmie krótkoterminowym należy liczyć się z:

 • niegwarantowanym i zmiennym poziomem przychodu, który może być znacząco wyższy, porównywalny lub na zbliżonym poziomie w stosunku do najmu długoterminowego.

 • rentownością zależną od nakładu włożonej pracy i popytu na najem dobowy.

 • mniejszą kontrolą nad tym, kto przebywa w mieszkaniu ale za to możliwością kontroli stanu mieszkania co kilka dni a nawet codziennie.

 • cierpliwością w oczekiwaniu na pozyskanie pierwszych Gości.

 • zbyt duże mieszkanie z jednym wspólnym wejściem jest trudniejsze do pozyskania Gości niż mniejsze w którym mogą przebywać ~2-4 osoby.

 • możliwość korzystania z nieruchomości w ramach pobytów właścicielskich.

 • dla czynnych płatników VAT: 23%.

 

Najem krótkoterminowy

To najem nieruchomości na kilka lub kilkanaście miesięcy poprzez zawarcie umowy z najemcą, który przez ten okres będzie zamieszkiwać w nieruchomości Właściciela. Pozyskanie najemców odbywa się głownie poprzez promocję i ogłoszenia oferty mieszkania. Najem długoterminowy nie wymaga tak wielu formalności, czasu i kosztów poświęcanych miesięcznie w porównaniu do obsługi najmu krótkoterminowego. Umowa najmu długoterminowego generuje stałą, comiesięczną kwotę, a koszty związane z czynszem administracyjnym i mediami opłaca najemca.
Taki system płatności przenosi ryzyko ewentualnego wzrostu czynszu administracyjnego na najemcę mieszkania. Na podstawie takiej umowy Właściciel może prognozować realny roczny przychód z najmu, który co miesiąc jest na stałym poziomie. Oferujemy kompleksowe zarządzanie najmem od pozyskania najemców,  rozliczania najmu, obsługi nieruchomości, do rozwiązania umowy włącznie i pozyskiwaniem kolejnych najemców, dzięki czemu wyręczymy Właściciela z wszystkich jego obowiązków związanych z najmem długoterminowym. Umowa najmu pozwala przeprowadzać co jakiś czas wizyty kontrolne w najmowanym mieszkaniu i gwarantuje także właścicielowi określoną kaucję będąca zabezpieczeniem.

Dla jakich nieruchomości?:

 • nie znajdujących się w turystycznie lub biznesowo atrakcyjnej lokalizacji.

 • dla których Właściciele nie planują wyposażenia mieszkania, zakupu telewizora, dobrego Wi-Fi co w najmie krótkoterminowym jest wymaganym standardem.

 • możliwy najem mieszkania o niższym standardzie.

W najmie długoterminowym należy liczyć się z:

 • stałym miesięcznym poziomem czynszu z najmu ale z brakiem możliwości zwiększenia poziomu uzyskiwanego przychodu zwłaszcza w okresie wakacyjnym, podczas długich weekendów i świąt.

 • stałą rentownością w każdym miesiącu.

 • mniejszą kontrolą nad stanem technicznym mieszkania ze względu na ograniczoną możliwość częstych wizyt w wynajmowanym mieszkaniu.

 • z ryzykiem braku chęci opuszczenia mieszkania przez najemcę.

 • duże mieszkanie z jednym wspólnym wejściem może być wynajęte rodzinie, grupie znajomych, studentów lub współpracowników.

 • brakiem możliwości korzystania z mieszkania w trakcie trwania umowy.

 • dla czynnych płatników VAT: 23% - podlega zwolnieniu.

 

Najem długoterminowy

Najem krótkoterminowy na doby czy najem długoterminowy, a może najem mieszany?
Co się bardziej opłaca? Jaki rodzaj najmu wybrać? 

 

... jednocześnie

zarabiasz!

Możesz cieszyć

się spokojem

Przekazujesz nam swoje

mieszkanie

Umowę dostosujemy

do Twoich potrzeb

Do powyższej prowizji firmy w najmie krótkoterminowym doliczany jest koszt portalu rezerwacyjnego np. booking.com.
W opcji MINI prowizja do 9 % wartości najmu, nie więcej niż 50 zł prowizji od pozyskanej rezerwacji. W opcji MAX działamy na terenie Gdańska i okolic.

W najmie długoterminowym prowizja firmy od wartości czynszu najmu: 
8 % najem mieszkania, nie mniej niż 145 zł miesięcznie / 11 % najem mieszkania na pokoje, nie mniej niż 195 zł miesięcznie.

Ceny ustalamy indywidualnie. 

OPCJA MIX

 

Najem dobowy prowadzony sezonowo.

 

 

W pozostałym okresie roku wynajmujesz mieszkanie w najmie długoterminowym.

w opcji
MINI lub MAX

OPCJA MAX

 

Zajmiemy się wszystkim
za Ciebie.

 

 

Kompleksowe prowadzenie
apartamentu wraz
z obsługą Gości.

wartości najmu

od 19 %

OPCJA MINI

 

Zajmujesz się
przygotowaniem obiektu
do przyjęcia Gości.


My zajmiemy się obsługą obiektu w pozostałym zakresie. 

NAJEM

 

Najem
długoterminowy.

 

 

Zarządzanie najmem
w okresie długoterminowym.

8 %

 

wartości
czynszu najmu

wartości najmu

do 9 %

RODZAJ WSPÓŁPRACY I CENNIK USŁUG
DOSTOSUJEMY DO TWOICH POTRZEB

OFERUJEMY KONKURENCYJNE CENY. 
WSPÓŁPRACA CAŁOROCZNA LUB SEZONOWA.

 

Zapraszamy do współpracy

ZACZNIJ ZARABIAĆ

NA SWOIM MIESZKANIU

 

JAKI RODZAJ NAJMU WYBRAĆ?

WYNAJMUJ WŁAŚCIWIE. WYNAJMUJ BEZSTRESOWO. ZARABIAJ.

ZAREZERWUJ TERAZ

 1. pl
 2. en
 3. ru
 4. no
 5. sv

ZAREZERWUJ TERAZ